Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

The Píp Pap PopEmma Pecháčková

Autorky uzavírají svou trilogii (předchozí díly Holub Kolumb, Pilot Pírko) vyprávěním o triu The Píp Pap Pop sester Elly, Arethy a Janis, které na vrcholu své hvězdné jazzové kariéry opouštějí mámivý přelud úspěchu a začnou se věnovat charitě, přesněji založí sirotčinec pro ohrožená a osiřelá ptáčata. Trilogie postupně zrála, Emma Pecháčková již zdatně sekunduje P. J. Stibitzové a jejich dlouholetá spolupráce vrcholí v součinnosti slova a obrazu o příkladné ptačí rodině. Vtipně glosují nešvary v současném společenském i politickém dění zobáčky svých opeřenců, a i když jejich hlavními aktéry jsou ochranitelské ptačice, nezapomínají na další členy rodinné ságy. A nakonec, jak to v pohádce bývá, založí v domově Bambini Pipi pěvecký sbor a tuto bohulibou činnost schvalují všichni včetně jejich táty, holuba Kolumba.

Emma Hanzlíková Pecháčková (1990) absolvovala bakalářské dějiny umění a sinologii na FF UK, teorii umění na VŠUP a program asijského umění na School of Oriental and African Studies v Londýně. Dlouhodobě se věnuje propojování asijských a evropských kultur. Připravila mj. fotografické výstavy v újezdském Ateliéru Josefa Sudka. The Píp Pap Pop uzavírá její ptačí trilogii (Holub Kolumb, 2013; Pilot Pírko, 2019).

Petra Josefína Stibitzová (1988) absolvovala ateliér ilustrace a grafiky na pražské VŠUP. Kreslila trojdílný komiks Mor (2016–2017) Milady Mašínové a Pajasan (2016) Vratislava Brabence. Ilustrovala Tajemství Oblázkové hory (2018) Báry Dočkalové i předchozí pohádkové ptačí knihy Holub Kolumb a Holub Pírko. Jejím posledním opusem je komiks Sidonie (2021, scénář Tereza Srbová).

The Píp Pap Pop
Ilustrátor: Petra Josefínaq Stibitzová
61 stran
Praha, Meander 2021
ISBN:978-80-7558-161-7 (Meander)
Věk: (7+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace