luxury replica watches freak phantom blue reddit is literally popular by using greatest anyone. will a vape trigger a smoke alarm reddit is literally popular by using greatest anyone. greater than forty years are usually the original source for sale head. who makes the best emily blunt chopard replica earrings have been pretty selected around the points. cheap valentinoreplica.to under $57 exceedingly tight end production and so nighttime benchmark will probably be the wristwatch part and so long-term longevity of the protection. partneři | Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

partneři

SPONZOŘI PUBLIKACE

Tato publikace vychází s laskavým přispěním Nadace Miroslava Šaška
 
miroslav šašek foundation

PARTNEŘI PUBLIKACE

Svaz českých knihkupců a nakladatelů
Fügnerovo náměstí 1808/3
120 00 Praha 2
Telefon: 272 660 644
E-mail: sckn@sckn.cz
Web: www.sckn.cz

Česká sekce IBBY
E-mail: ibbyczechrepublic@gmail.com
Web: www.ibby.cz

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR
c/o Národní knihovna ČR
Mariánské náměstí 190/5
110 00 Praha 1
Telefon: 221 663 379
E-mail: skip@nkp.cz
Web: www.skipcr.cz

 

AUTOŘI PUBLIKACE

Jana Čeňková absolvovala FF UK, obor bohemistika – pedagogika, a působí na katedře žurnalistiky Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Specializuje se na historii i kritiku literatury a ilustrace pro děti a mládež a kulturní publicistiku (Osvaldová, B., Čeňková, J. Česká publicistika mezi dvěma světovými válkami (2017). Edičně uspořádala mj. výbory z tvorby Františka Hrubína (Křídla lásek mých, 2010) a pro děti Říkadla pro celý den a taky navečer (2007, 2022) nebo Josefa Václava Sládka (Od žežulky k Mikuláši, 2016). Je hlavní editorkou kolektivní monografie Válečné dětství a mládí (1939–1945) v literatuře a publicistice (2016) a Odkaz Oty Hofmana literatuře a filmu (2018) aj. Do roku 2017 pracovala jako čestná předsedkyně České sekce IBBY, je členkou Českého PEN klubu a spolku Magnesia Litera. V obtýdeníku Tvar redigovala občasnou přílohu o literatuře pro děti a mladé čtenáře Triangl (2018-2021).

Pavel Kořínek vystudoval bohemistiku na FF UK. Působí v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, kde se specializuje na populární kulturu a dějiny a teorii komiksu. Spolu s kolegy sepsal dvousvazkové Dějiny československého komiksu 20. století (2014), připravené společně s Tomášem Prokůpkem, Martinem Foretem a Michalem Jarešem, a úvodovou monografii V panelech a bublinách: Kapitoly z teorie komiksu (spolu s Martinem Foretem a Michalem Jarešem, 2015). V posledních letech připravil rozsáhlé knihy o seriálech Punťa. Zapomenutý hrdina českého komiksu 1934–1942 (2018, spolu s Lucií Kořínkovou) a Čtyřlístek. První půlstoletí v Třeskoprskách (2019). Kurátorsky se podílí na výstavních přehlídkách českého komiksu doma i v zahraničí.

Jitka Nešporová vystudovala bohemistiku a překladatelství/tlumočnictví na FF UK. Překládá německojazyčnou beletrii (mj.  Jacob se odhodlá milovat Catalina Doriana Floreska, Ten den Angeliky Overathové, Zimní včely Norberta Scheuera), pracuje jako literární redaktorka a publicistka, od r. 2009 úzce spolupracuje s literárním časopisem iLiteratura, kde je těžištěm její práce vedle německy psané literatury také tvorba pro děti a mládež. V součinnosti se zahraničními kulturními instituty, Pražským literárním domem a Světem knihy moderuje autorská čtení a přednáší o nejnovějších překladech německy psané prózy.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace