Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

TAJEMSTVÍ OBLÁZKOVÉ HORYBára Dočkalová

Ve fantasy pro starší děti se královna z ohroženého království zčistajasna zjeví zrovna ve chvíli, kdy se do něj z parku propadnou Krisa s Prckem, kteří si na povrchu zemském dělali naschvály, jen aby se mohli přidružit k dospívajícím drsňákům v Gangu. Krisa skrytou touhu po nepřítomném otci vyjadřuje cynismem a je jaksepatří tvrdá k sobě i k ostatním, osamělý Prcek se zase potýká s malou sebedůvěrou. S přispěním nově nalezených přátel z pohádkového kraje hrdinové přemohou nejen podivné bytosti ohrožující toto panství, ale také vlastní trápení. Barvitý příběh Báry Dočkalové, v němž nechybějí ostré emoce ani napětí, má příjemný spád, poněvadž dobrodružná pouť dívky a chlapce se odehrává na posledním divokém hřebci Ronym, jehož role nabývá s gradací děje na významu. Celostránkové ilustrace Petry Josefíny Stibitzové zdařile dotvářejí napínavé uchopení žánru prorůstajícího do běžné reality.

Bára Dočkalová (1977) vyučuje angličtinu na Pedagogické fakultě UK, kterou vystudovala, a vede divadlo v duchu anglické dramatické výchovy. Píše divadelní scénáře a písňové texty. Román Tajemství Oblázkové hory, za nějž byla nominována na cenu Magnesia Litera, je jejím knižním debutem.

Petra Josefína Stibitzová (1988) absolvovala ateliér ilustrace a grafiky na VŠUP. Ilustrovala např. povídkové pásmo Kočky a jiné příběhy o strachu (2015) Milady Mašinové a ztvárnila i její trojdílný komiks Mor (2015–2016). Do komiksového formátu převedla příběh o stromu Pajasan (2016) Vratislava Brabence. Mimoto ilustruje publikace a pracovní sešity pro nakladatelství Cesta domů, vytváří plakáty a doprovodné materiály pro festivalové nebo charitativní akce.

TAJEMSTVÍ OBLÁZKOVÉ HORY
Ilustrátor: Petra Josefína Stibitzová
248 stran
Praha, Labyrint / Raketa 2018
ISBN:978-80-86803-48-7
Věk: (9+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace