Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Strašidelný důmZuzana Pospíšilová

Když maminka musí být jednou ráno v práci dřív, odvádí Jiříka do školky jeho starší sestra Magda a rovnou to bere zakázanou zkratkou. V Tiché ulici stojí starý dům se zatlučenými okny, ze kterého se ozývají zvuky. Magda se společně s kamarády Terkou a Vojtou rozhodne zjistit, jaká strašidla uvnitř bydlí. Ještěže mají v patách strýce Davida, bez kterého by zapomněli na česnek nebo ptačí pírko proti čertům. Obavy se naplňují, v domě žije upír! A také víla Šťovinka, která potřebuje zachránit. Příběh pro začínající čtenáře je plný nástrah, legrace i tajemství, které naštěstí není vyzrazeno. Je vhodný pro kluky i holky, strašpytle i protřelejší milovníky upírů.   

Zuzana Pospíšilová (1975) patří mezi nejaktivnější autorky původních českých knih pro děti. Vystudovala psychologii v Brně a pracovala mj. jako dětská klinická psycholožka. K psaní pohádek ji přivedly dcery, její první kniha se jmenuje Pohádky před spaním (2007) a do dnešní doby publikovala přes 250 titulů. Dlouhodobě spolupracuje s nakladatelstvím Grada, které vydalo oblíbené série Detektivové (od roku 2012) nebo Kouzelnou třídu (od 2010). Začínající čtenáři znají Zuzanu Pospíšilovou z edic První, Pohádkové či Laskavé čtení.      

Zuzana Dreadka Krutá je výtvarnice a ilustrátorka knížek pro děti. Pochází ze Slovenska, nyní žije a tvoří nedaleko francouzského Lyonu. Vystudovala obor výtvarná výchova a tvorba na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře. Několik let se věnovala pedagogické činnosti a textilnímu designu, zejména tvorbě textilních hraček. Svými kresbami doprovodila již Dědečkovy povídačky (2020) Zuzany Pospíšilové. Nejnověji ilustrovala naučnou publikaci pro děti Nejpodivuhodnější rostliny světa (2021).

Strašidelný dům
Ilustrátor: Zuzana Dreadka Krutá
64 stran
Praha, bambook 2021
kniha, vázaná vazba
ISBN:978-80-271-3113-6
Věk: (5+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace