Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

STELA A 16 HUSKYŮTEREZA PAŘÍZKOVÁ

Stela z pohádkových Osmihorek je dcerou odvážného mašéra, který si se svou svědomitě trénovanou smečkou sibiřských huskyů troufne na nejnáročnější závod psích spřežení. Cesta na Aljašku se tak stane i originálním dárkem ke Steliným desátým narozeninám. Příběh výjimečné rodiny poutavě líčí sama titulní hrdinka, která svými zážitky čtenářům přirozeně zprostředkuje také řadu věcných informací o Aljašce a unikátním psím sportu. Vyprávění odráží i harmonické rodinné vztahy a příkladné životní postoje, jako je respekt k přírodě a jinakosti. Bohaté ilustrace v podobě celostránkových i mnoha drobnějších kolorovaných kreseb podtrhují vřelost příběhu. Mimořádně potěší především zdařilé, emotivní portréty všech čtyřnohých členů rodiny a náladové scenerie ze zasněžených plání.

Tereza Pařízková (1987) vystudovala scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Provozuje literární agenturu Twinkle Books Agency a knihkupectví Zlatá velryba, zaměřené na současnou kvalitní literární produkci pro děti. Jako autorka knižně debutovala v roce 2018 dvoudílnou sérií o Městečku Lážoplážo: Zlatá velryba a Křáp Pařát. Další osudy rodiny z Osmihorek přinese na sklonku letošního roku pokračování Stela v zemi tučňáků.

Ivona Knechtlová (1979) vystudovala mezinárodní politiku a diplomacii na VŠE Praze, věnuje se však výhradně knižním ilustracím a volné tvorbě. Spolupracuje s předními českými nakladatelstvími, pro Albatros ilustrovala řadu knih kanadské autorky Lucy Maud Montgomeryové o Anně ze Zeleného domu a také příběhy Ivany Peroutkové o holčičce Valentýnce. Příběh pro dívky Valentýnka a narozeniny (2019) obsadil první místo ve čtenářské anketě SUK – Čteme všichni.

STELA A 16 HUSKYŮ
Ilustrátor: Ivona Knechtlová
96 stran
Praha, Pikola 2019
ISBN:978-80-7617-756-7
Věk: (7+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace