Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

SLOHOVNÍK ANEB PRAHA MÁ STYLEva Chupíková

V interaktivním průvodci rozvíjí výtvarnice Eva Chupíková tu část své tvorby, v níž čtenáře školou povinné navýsost kreativně informuje o kulturních pokladech naší vlasti. Nejnověji podává přehled architektonických stylů, jež krášlí české hlavní město v celé jeho rozmanitosti. Jejich zásady vycházejí obvykle z dávné minulosti, převážně z antických ideálů o podobě monumentálních i světských staveb, nebo z odezvy těchto myšlenek v renesanci a klasicismu. Každé období pražské architektury autorka nápaditě obohacuje o pobídky k nejrůznějším výtvarným činnostem, jako jsou domalovánky či vystřihovánky, a tak si děti mohou vytvořit vlastní sgrafitová psaníčka, domalovat arkády paláce, popřípadě zařídit empírový pokoj. Na své si přijdou i dívky a klukovští parádníci, které přitahuje móda jednotlivých staletí.

Eva Chupíková (1974), původem ze slovenského Ružomberka, vystudovala filozofii a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Zaměřuje se na digitální grafiku, ilustraci a knižní tvorbu pro děti. Za interaktivní autorské knihy Můj prázdninový deník (2011) a Moje hrady a zámky (2015) získala nominaci na Zlatou stuhu. Ve vlastním nakladatelství Hranostaj vydává sérii hravých průvodců S pastelkami po …, přibližující významné architektonické památky našich měst a venkovských sídel. Projekt čítá už přes šedesát titulů.

SLOHOVNÍK ANEB PRAHA MÁ STYL
Ilustrátor: Eva Chupíková
60 nečíslovaných stran
Praha, Albatros 2017
ISBN:978-80-00-04682-2
Věk: (8+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace