Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

PRÁZDNINY S OSKAREMEVA MACEKOVÁ

Publikace formátu A3 navazuje na oceňované album 12 hodin s Oskarem, které s dětmi předškolního věku hravou metodou procházelo základní dovednosti z oblasti věcného učení. I zde na malé zapůsobí přitažlivá kombinace retro kresby a radostí spjatých s letní pohodou. Kocour zůstává vtipným vypravěčem příhod, jež chlapec Oskar prožívá s dědou na venkově. Autorky vybízejí k domalovávání subtilních příběhů, k poznávání květeny, zvířat a všeho, čeho je možné dopátrat se v lese, u rybníka, v místním obchodě nebo při práci na statku. Zvídavost podporují množstvím pozoruhodných detailů a pobídkami proti zahálce: co třeba zkusit sepsat přehled cen vybraných potravin z krámku nebo udělat smaženici podle dědova receptu? Vybere si každý podle svého gusta. Vznikla tak prázdninová kniha, k níž se budeme rádi vracet.

Tereza Horváthová (1973), absolventka romanistiky na FF UK, je spolumajitelkou rodinného nakladatelství Baobab a iniciátorkou festivalu Tabook. Je mj. spoluautorkou povídkového cyklu Max a Saša aneb Zápisky z našeho domu (2009, s manželem J. Horváthem) a dendrologického pásma Stromovka aneb Abeceda vzácných či všelijak nádherných stromů (2010, s J. Dvořákem). Podle její prózy Modrý tygr (2005, Zlatá stuha v kategorii Krásná kniha jako celek) byl natočen stejnojmenný koprodukční film (2011, režie Petr Oukropec).

Eva Maceková (1984) studovala VŠUP v ateliéru textilního návrhářství a ateliéru ilustrace a grafiky. V tvorbě využívá nejrůznější techniky, které účelně kombinuje. Podílela se na baobabích souborech 12 nejmenších pohádek (2011 a 2015) a 12 malých hororů (2013). Za knihu 12 hodin s Oskarem získala ocenění Nejkrásnější kniha roku (2013) a prémii knižního veletrhu v Boloni.

PRÁZDNINY S OSKAREM
Ilustrátor: Eva Maceková
60 nečíslovaných stran
Praha, Baobab 2018
Textem doprovodila Tereza Horváthová
ISBN:978-80-7515-070-7
Věk: (4+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace