Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

PÍSEČNÍCI A BLUDNÝ ASTEROIDVáclav Dvořák

Téměř před tisícovkou let lidstvo kolonizovalo pouštní planetu Písečnice, jejíž obyvatelé jsou odsouzeni k lopotě na kaktusových polích a v dolech pod krátery. Autor svého jedenáctiletého Tomáše katapultuje z těchto štol přímo do víru vesmírných dobrodružství. Outsider ze sirotčince totiž vyniká mimořádnými schopnostmi, které ho kvalifikují ke studiu na akademii mezihvězdné lodi. Užaslý hrdina zde postupně proniká do meziplanetárních záhad a souběžně odkrývá tajemství, jak přišel na svět, to vše pochopitelně za podpory věrných přátel po boku a s hordou nebezpečných protivníků v zádech. Napínavá zápletka potěší všechny milovníky sci-fi a také ty čtenáře, jimž bradavické eskapády Harryho Pottera připadaly příliš pohádkově archaické, jelikož v této akademii se vyučují předměty kosmologie, pilotáž, přežití ve vesmíru a konkurenční týmy spolu soupeří ve sportu zvaném gravibal. Příběhová linka se sice s koncem školního roku uzavírá a hrdinové si dopřejí zasloužené hibernační prázdniny, nicméně na oběžné dráze stále krouží otazníky slibující další pokračování.

Václav Dvořák (1976) absolvoval Fakultu strojní Technické univerzity v Liberci a v současnosti zde působí jako docent na katedře energetických zařízení. V roce 2018 vydal ve vlastním nakladatelství kriticky i čtenářsky úspěšný román Písečníci a bludný asteroid, román Já, Finis si navzdory nabídkám zavedenějších nakladatelství také vydal sám.

Jakub Cenkl (1982) vystudoval výtvarnou výchovu na PedF UP v Olomouci a poté působil jako grafik ve studiích. Nyní je činný jako ilustrátor ve svobodném povolání. Spolupracuje s časopisem Raketa a s nakladatelstvím B4U Publishing, pro něž ilustracemi doprovodil mj. interaktivní knihu Mise: Zachraň planetu (2016), uměleckonaučné encyklopedie Za zajímavostmi světa (2017), Za zvířaty světa (2017), Příběhy obrazů a soch (2018) a Příběhy staveb (2018). Je výtvarníkem mobilní aplikace Skryté příběhy, která spojuje trasy rodinných výletů s poznávacími hrami.

PÍSEČNÍCI A BLUDNÝ ASTEROID
Ilustrátor: Jakub CenklV
376 stran
Liberec, Václav Dvořák 2018
ISBN:978-80-270-3973-9
Věk: (9+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace