the perfect coordination of hands, mind and soul is a requirement of exact boatwatches. find the latest professional advice upon buying a top quality se-watchesbuy. convenient to use is usually a important highlight attached to who sells the best https://www.vapesstores.ru. come to enjoy the grand collection of try this site online as you are able to find all. best fake oris vintage is simple perform and simple to see. truth about cheap womens versace eon three rings watch replica. PAJASAN | Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

PAJASANVratislav Brabenec

Cizokrajné slovo „pajasan“ odkazuje v ústech zasvěcenců na parkový strom z východní Asie, který hbitě roste a leccos vydrží. Pod tímto souborným názvem se Vratislav Brabenec vrací k vyprávění, jež bychom mohli označit jako „rozhlásky“ – bytostný žánr Jana Skácela. Drobničky založené na schopnosti najít třpytný okamžik ve všedním dni či ve vzpomínce na dětství se dovedou i kriticky vyjádřit k současnému nebo minulému dění. Autor v nich navazuje na předchozí sbírku Všude je střed světa, nad níž vedle přemýšlivých dětí roztáli i vnímaví dospělí. Z textů čiší obdiv k zázrakům života i přírody a na rozdíl od jeho veršů, směřujících k lakonické věcnosti a sebeironii, je tu projev tvůrce útěšně rozverný. Vrací nám totiž víru, že má cenu se kolem sebe pozorně dívat – jak činí také výtvarnice P. J. Stibitzová, když příběhy převádí do komiksového formátu.

Vratislav Brabenec (1943), vystudovaný zahradník a nedostudovaný evangelický bohoslovec, se stal členem rockové skupiny The Plastic People of the Universe v roce 1973 a hrál v ní s přestávkami až do roku 2015. V dubnu 1976 byl zatčen a na základě vykonstruovaných obvinění odsouzen k nepodmíněnému trestu. Po návratu z vězení podepsal Chartu 77. Roku 1982 byl donucen emigrovat a působil v Kanadě jako zahradní architekt. V roce 1997 přesídlil natrvalo zpět do vlasti. Básnické texty uveřejňoval za tzv. normalizace v samizdatových sbornících (později představil výbor Sebedudy, 2010). Oficiálně postupně vyšly jeho básnické knihy Vůl Hvězda Ranní (1998), Karlín přístav (1999) a Denver (2013). Mladším čtenářům věnoval povídky Všude je střed světa (2005).

Petra Josefína Stibitzová (1988) absolvovala ateliér ilustrace a grafiky na pražské VŠUP. Kreslila trojdílný komiks Mor (2016–2017) Milady Mašínové a Pajasan (2016) Vratislava Brabence. Ilustrovala Tajemství Oblázkové hory (2018) Báry Dočkalové i předchozí pohádkové ptačí knihy Holub Kolumb a Holub Pírko. Jejím posledním opusem je komiks Sidonie (2021, scénář Tereza Srbová).

PAJASAN
Ilustrátor: Petra Josefína Stibitzová
36 nečíslovaných stran
Praha, Meander 2016
ISBN:978-80-87596-65-4
Věk: (8+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace