Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

JŮLINKA Z JEDLÉ ZAHRÁDKYTereza Václavková

Je až s podivem, jak zvolna, ale přece se v českém prostředí objevují tituly pro děti a mládež, které spojuje zájem o ohleduplné pěstitelství, ekologická východiska a zdravý životní styl. Jůlinka si ráda hraje v okrasné zahradě svých rodičů, kudy neustále projíždí tatínkova sekačka, nicméně jedno místo musí stroj pokaždé vynechat, jelikož tam si dívenka zřídila malou džungli. Zvířecí kamarádi ji podarují semínky a Jůlinka je vysadí, kamkoli je to jen možné. Přesvědčí rodiče o užitečnosti svého nápadu?Jako bonus přidává tato autorská kniha zápisník, v němž lze při společném čtení objevit užitečný receptář bylinných lektvarů. Přehledný příběh na téma přirozená soběstačnost doplňují výrazné pastely.

Tereza Václavková (1972) po studiu propagační tvorby na SUPŠ v Praze pracovala jako reklamní grafička. Nyní se věnuje autorské knižní tvorbě pro děti. Vydala už Jůlinku z veselé zahrádky (2011) a cestovatelskou knížku Jak Egu dojel až na konec světa (2013). Příležitostně vytváří výpravy pro rodinnou divadelní společnost. Jůlinka z jedlé zahrádky vyšla rovněž v nizozemštině a její audioknižní verzi namluvil autorčin otec, herec Oldřich Vízner.

JŮLINKA Z JEDLÉ ZAHRÁDKY
Ilustrátor: Tereza Václavková
48 nečíslovaných stran
Praha, Verzone 2013
ISBN:978-80-905017-4-4
Věk: (5+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace