Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Hrnečku, vař!Kateřina Čupová

Půvabná autorská komiksová kniha Kateřiny Čupové kombinuje moderní, rozpustile neuctivou variaci na klasické pohádky s všednodenními patáliemi jedné trochu odlehlejší vesničky. Co se stane, když pohádková kouzelná nádoba, jež se proslavila nadprodukcí kaše, padne do rukou trojice venkovských dětí, jejichž dny většinou vyplňuje potloukání se po okolí domovské obce a snění o superhrdinech? Odpověď je nasnadě, zrodí se Kašoman, nebojácný bojovník se vším proradným! Jenže výzvy, které před novopečeným, čerstvě uvařeným hrdinou, resp. celou ústřední trojicí vyvstanou, mají své kořeny ukryty pořádně hluboko a táhnou se daleko do minulosti. Z nelítostného souboje pohádkové epiky s rurální idylou vychází jako vítěz čtenář, jehož rozsáhlý, zvraty překypující, a přitom lenošivě ospalou atmosféru vyzařující komiks zaručeně pobaví.

Kateřina Čupová (1992) je česká komiksová scenáristka a výtvarnice, ilustrátorka a animátorka. Své krátké komiksy, za které získala již dvě ceny Muriel, otiskuje v časopisech a sbornících jako AARGH!, Bublifuk či Vějíř, velkou řadu svých prací uveřejňuje na internetu, kde je aktivní i pod přezdívkami Chechula a faQy. Knižně autorsky debutovala rozsáhlou komiksovou adaptací divadelní hry Karla Čapka R.U.R. (2020), která se již dočkala překladu do několika světových jazyků – turečtiny, korejštiny, španělštiny, italštiny a francouzštiny.

Hrnečku, vař!
Ilustrátor: Kateřina Čupová
208 stran
Praha, Argo 2022
kniha, vázaná vazba
ISBN:978-80-257-3811-5 (Argo)
Věk: (9+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace