Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Eliáš mezi pirátyVeronika Krištofová

Ztřeštěné podmořské dobrodružství – tak lze charakterizovat Eliáše mezi piráty. Bez zbytečného úvodního vysvětlování se ocitáme v přístavní hospůdce, kde se troufalý chlapec uchází o práci mezi námořníky. A zase neúspěšně, vždyť Eliáš nemá ruku. Copak by byl na lodi platný? Půvabné pirátce Angelice nicméně možná ano. Dcera ztraceného kapitána Flinta má loď a Eliáš zase kuráž vytáhnout její kotvu. Bláznivá plavba začíná. Ze sudu vyskakuje ochočený žralok Sultán a kuchař Kreveta podléhá kouzlům nebezpečné Sirény. Ještěže si svéhlavý Eliáš, nyní už s hákem místo chybějící dlaně, dokáže vše zdůvodnit. Jestli nevyhraje podvodní dostihy nad Neptunem, kapitán Flint zůstane navždy ztracen! Eliáš mezi piráty je příběh napínavý, svižný i zábavný a kromě pirátů vtahuje do děje i známé mytologické postavy. Z původního autorčina divadelního představení vznikla kniha s originálními ilustracemi, která dojme nejedno námořnické srdce.           

Veronika Krištofová (1978) vystudovala dějiny umění a působila mj. jako správkyně uměleckých Lobkowiczkých sbírek v Nelahozevsi. V roce 2010 založila s manželem Galerii Nemesis, která se soustředí na české a slovenské umění v žánru fantasy a sci-fi. Aktuálně se věnuje vlastnímu projektu Besedárium, v rámci něhož navštěvuje školy s interaktivním dramatickým programem. Kniha Eliáš mezi piráty vznikla z původního scénáře pro divadlo Kubko.

Jana Moskito (1964), vlastním jménem Jana Komárková, je ilustrátorka a výtvarnice. V devadesátých letech ilustrovala několik fantasy knih (mj. sérii Andrzeje Sapkowského Zaklínač), v posledních letech pod pseudonymem Moskito pracuje pro německá nakladatelství: vedle knih pro nejmenší děti i na knihách pro mládež nebo na populárně naučných titulech. S Besedáriem Veroniky Krištofové výtvarně spolupracovala již na několika projektech.

Eliáš mezi piráty
Ilustrátor: Jana Moskito
160 stran
Praha, Epocha 2021
kniha, vázaná vazba
ISBN:978-80-278-0019-3
Věk: (8+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace