Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

DOBRODRUŽSTVÍ RYCHLÉ VEVERKY 3,4Pavel Čech

Další dva přírůstky do komiksového cyklu formátu A4 navazují na sešity Velký závod a Poklad i formou užitého vyprávění. Oceňovaný scenárista a kreslíř Pavel Čech ve třetím dílu Bludiště vytváří povětšinou hádanky, přesmyčky a podobné rébusy, kdežto příběh sám je jednoduchý, neboť předložené chytré hrátky slouží k pobavení nemocného syna a připomínají, že táta byl v jeho věku neméně zvídavý. Čtvrtý sešit Přání působí epicky mnohem barvitěji a titulní hrdina v něm prožívá řadu dobrodružství, překvapivě i v řidičské kabině trolejbusu. Konečně se setká s Ernestinou Borůvkovou – kde jinde než v divočině, přičemž nemalou roli sehraje skautská krabička poslední záchrany. Svoboda a cit pro harmonii v přírodě koneckonců tvoří opory celé série o indiánu Veverkovi.

Pavel Čech (1968), původním povoláním zámečník a hasič, je výtvarný autodidakt. Od debutu O čertovi (2002) čítá jeho tvorba 22 autorských knih a komiksů, mj. příběhy O zahradě (2005), O klíči (2007), Tajemství ostrova za prkennou ohradou (2009) nebo pásmo Dědečkové (cena Muriel za nejlepší kresbu 2011). Za komiks Velké dobrodružství Pepíka Střechy o síle přátelství a fantazie obdržel Magnesii Literu 2013 a ceny Muriel za nejlepší scénář a nejlepší původní komiks. Prémiemi ověnčený komiks A (2016, cena Muriel za nejlepší původní knihu a Zlatá stuha za komiks) beze slov varuje před totalitní zvůlí. Jeho obrazy inspirovaly též básníka Radka Malého k tvůrčímu dialogu ve sbírce Poštou havraní (2018).

DOBRODRUŽSTVÍ RYCHLÉ VEVERKY 3,4
Ilustrátor: Pavel Čech
48 nečíslovaných stran
Havlíčkův Brod, Petrkov 2016
ISBN:978-80-87595-53-4
ISBN:978-80-87595-54-1
Věk:
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace