Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

DO VESMÍRU!Jakub Čermák – Magdalena Rutová

Jakub Čermák (1986), básník, písničkář a režisér, pracuje jako copywriter. Publikoval básnické knihy Resumé 17 (2004), Padavčata (2006), Stroboskopy (2011) a pod přízviskem Cermaque i osm autorských hudebních alb (deska Gravitace byla nominována na cenu Anděl 2016). Tvůrce čtyř desítek převážně animovaných videoklipů pro tuzemské i zahraniční interprety populární hudby režíroval mj. cestovní dokument Skok do vody či rozhlasové pásmo Zrní cesta tmou.

Magdalena Rutová (1988) vystudovala ateliér ilustrace a grafiky na VŠUP, kde pokračuje v doktorském studiu oboru Grafika a vizuální komunikace. V roce 2016 založila autorskou linorytovou fotobanku Linostock.com. Ilustruje knižní obálky a knihy vydávané v nakladatelství Baobab, kde vycházejí také její autorské projekty, jako interaktivní dokreslovací sešit s audioknihou Radio BUCH (2018) nebo linorytový sešit Mnichovská oklika (2016). Za ilustrace Neskutečných dobrodružství Florentina Flowerse získala Zlatou stuhu 2020.

DO VESMÍRU!
Ilustrátor: Magdalena Rutová
56 nečíslovaných stran
Praha, Baobab 2017
ISBN:978-80-7515-063-9
Věk: (5+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace