Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Čechov &Renáta Fučíková

Do autorské knižní řady Největší dramatici, ve které Renáta Fučíková převypravuje a bohatě interpretačně komentuje nejvýznamnější světové divadelní hry, přibyl třetí, tentokráte do modré barvy koncipovaný svazek. Jinak se ale ozkoušená a kritikou i čtenáři oceňovaná koncepce nemění: i tentokráte autorka zvolila jemnou proškrábanou techniku, i zde u každého z dramat čtenáře kromě komiksem převyprávěné zápletky čeká i bohatě ilustrovaný a faktograficky hutný, leč stále přístupný a čtivý kontext. Čtveřici Čechovových her (Racek, Strýček Váňa, Tři sestry a Višňový sad) doplňují dvě Gogolovy komedie (Revizor a Ženitba) a Puškinův Boris Godunov, z promyšleně komponované knihy ale nakonec jako výsledek vyvstává něco víc: komplexní, a přitom čtenářsky atraktivní pohled na divadlo, dějiny a divadlo dějin carského Ruska.

Renáta Fučíková (1964) vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, od roku 2016 pedagogicky působí na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Mezi její nejvýznamnější autorské knihy, ve kterých se zaměřuje zejména na naučnou produkci pro mládež, patří Tomáš Garrigue Masaryk (2006), Jan Amos Komenský (2008), Historie Evropy – Obrazové putování (2011, společně s Danielou Krolupperovou), Antonín Dvořák (2012), Praha v srdci (2015), Historie Čechů v USA (2019) a zatím třísvazková řada Největší dramatici, kterou zahájily svazky Shakespeare (2016) a Moliere & (2017). Za své práce posbírala řadu prestižních ocenění, doma i v zahraničí.

Čechov &
Ilustrátor: Renáta Fučíková
224 stran
Praha, Vyšehrad 2021
kniha, vázaná vazba
ISBN:978-80-7601-561-6 (Vyšehrad)
Věk: (11+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace