Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

BYL JEDNOU JEDEN DOMEČEKMarcela Konárková

Pozoruhodně podnětné leporelo z recyklovaného kartonu posiluje žádoucí tvořivost našich nejmenších. Poeticky se opírá o znění často citovaného lidového říkadla Byl jednou jeden domeček, které děti z nejnižších oddělení mateřských škol velice dobře znají. Kouzlo publikace však tkví ve zpracování materiálu i v uplatnění výtvarného nápadu: na každé straně je k mání vyřezaná ilustrace, jež poslouží k dobarvení stolu, květiny, ryby atd. v závislosti na tom, jak text říkanky pokračuje. Součástí čtvercové knížky poskytující významný hmatový zážitek se stalo i desatero šablon různých „vykreslovánek“ – předloh k dalším aktivitám začínajících malířů.

Marcela Konárková 1988) absolvovala obor ilustrace a grafický design na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Věnuje se knižní ilustraci zejména pro dětské čtenáře, vytváření interaktivních knih a volné tvorbě. Svými ilustracemi přispěla do trilogie Pověsti z míst tajemných i kouzelných (2013). Jako nápadité autorské knihy pojala i publikace Naše Choceň, nevšední procházka městem (2012), Ladislav Sutnar – inspirace dětem (se Stevem Hellerem) a interaktivní e-knihu Chrobákovy trampoty (obě 2015).

BYL JEDNOU JEDEN DOMEČEK
Ilustrátor: Marcela Konárková
24 nečíslovaných stran
Praha, POP-PAP 2017
ISBN:978-80-906625-0-6
Věk: (3+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace