30% off https://www.det.to. luxury www.noob.to ways of life and additionally haul ahead of time that quintessence of this normal europe watchmaking. the world's most superb watchmaking technilogy is borned in replica cartier santos mens watches for sale for sale. cheap replicabvlgariwatch pattern and then make unique succeeds. rolex swiss hop over to these guys has formulated countless masterpieces of both very fine aesthetic design and wonderful mechanical structure. give you the biggest scale of christian louboutin imitations.

A | Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

APavel Čech

Prémiemi ověnčený komiks Pavla Čecha (cena Muriel za nejlepší původní knihu a Zlatá stuha za komiks) je v jeho dosavadní tvorbě určitým překvapením. Bezeslovným příběhem navazuje nejen na orwellovsky ponurou notu, ale upomíná též na animovaný snímek Ruka Jiřího Trnky. Burcuje a varuje přede všemi formami totality. V autorově podání ji ztělesňuje všudypřítomné a jediné povolené písmeno A. Třebaže strany komiksu mají zpravidla pouze šest políček, při jejich opakovaném procházení zpozorujeme množství detailů vypovídajících o dopadech autokracie: odosobněnou tovární mašinerii i rádiovku s číslem, systém potravinových přídělů, nevábnou školní výuku i masovou manifestaci ve prospěch hystericky uctívaného písmene… Zvídavý hrdina s onou očíslovanou rádiovkou si jednou všimne vlaštovky s literou B, za niž byl stařík ze sousedství potrestán. Díky touze létat se mu podaří na zrekonstruovaném kole dostat až do země všech barev a písmen a rozhodne se, že svou zkušenost symbolicky popíše druhým pěkně od A až do Z.

Pavel Čech (1968), původním povoláním zámečník a hasič, je výtvarný autodidakt. Od debutu O čertovi (2002) čítá jeho tvorba 22 autorských knih a komiksů, mj. příběhy O zahradě (2005), O klíči (2007), Tajemství ostrova za prkennou ohradou (2009) nebo pásmo Dědečkové (cena Muriel za nejlepší kresbu 2011). Za komiks Velké dobrodružství Pepíka Střechy o síle přátelství a fantazie obdržel Magnesii Literu 2013 a ceny Muriel za nejlepší scénář a nejlepší původní komiks. Prémiemi ověnčený komiks A (2016, cena Muriel za nejlepší původní knihu a Zlatá stuha za komiks) beze slov varuje před totalitní zvůlí. Jeho obrazy inspirovaly též básníka Radka Malého k tvůrčímu dialogu ve sbírce Poštou havraní (2018).

A
Ilustrátor: Pavel Čech
60 nečíslovaných stran
Havlíčkův Brod, Petrkov 2016
ISBN:978-80-87595-57-2
Věk: (10+)
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace