Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

To je TáborTereza Horváthová

To je Tábor, moderní cestopis v sešitovém vydání, v batohu nezabere příliš místa. Svižným tempem provází výletníky po druhém největším jihočeském městě a popisuje jejich putování od vystoupení z vlaku až po koupání na plovárně. Je totiž léto a město patří nejen starousedlíkům, ale i turistům. Projdeme s nimi historicky důležitá místa a seznámíme se s místními velikány, kterými jsou s trochou nadsázky i havrani v parku u nádraží. To vše bez zbytečného moralizování; důležité je i dozvědět se, kde je Billa, nejlepší zmrzlina či dobrá restaurace. To je Tábor představuje nový, snad trochu neobvyklý přírůstek v edici To je... výtvarníka Miroslava Šaška, kterou nově začalo vydávat nakladatelství Baobab. Po mnoha světových metropolích je totiž vzdáván hold městu mnohem menšímu, rodišti Baobabu, kde kamkoliv snadno dojdete pěšky, a i když jste v centru, přírodu máte na dosah. Kresby ke knize vznikly během jednoho horkého léta na začátku 21. století a sálá z nich lehkost, humor i prázdninová nálada.  

Tereza Horváthová (1973) je česká spisovatelka, překladatelka, organizátorka kulturních akcí a vydavatelka knih pro děti. Vystudovala francouzský jazyk a literaturu na FFUK v Praze a publikovala v nejrůznějších periodikách (Souvislosti, Revolver Revue, Babylon). S manželem Jurajem Horváthem založila v roce 2000 nakladatelství Baobab, které vydává nejen české ilustrované knihy pro děti. Organizovala také tradiční táborský veletrh malých nakladatelů Tabook. Píše literaturu pro děti (Kočička z kávové pěny, Max a Saša aneb zápisky z našeho domu, Sydney (My dva z B.) aj.) a překládá z francouzštiny. Za knihu Modrý tygr, která se dočkala filmového zpracování, obdržela cenu Zlatá stuha pro rok 2005.

Joëlle Jolivetová (1965) je francouzská ilustrátorka a výtvarnice. Vystudovala grafický design na Akademii užitých umění v Paříži a litografii na Akademii krásných umění. Ilustrovala více než padesát publikací, spolupracovala s významnými francouzskými spisovateli. Oblíbenou se stala například kniha 365 tučňáků od Jeana-Luca Fromentala, kterou v Česku vydalo nakladatelství Baobab.

To je Tábor
Ilustrátor: Joëlle Jolivet
28 stran
Praha, Baobab 2021
kniha, sešitová vazba
ISBN:978-80-7515-124-7
Věk: (6+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace