Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

A pak na mě mrklaIlona Komárková (Komára)

Vypravěčem knihy je šestiletý Timon, nejmladší ze čtyř sourozenců, kterého čeká dlouhá cesta autem za slanou vodou. Co když ale nemá rád dlouhé cesty ani slanou vodu? Nezbývá než se těšit na hromadu písku! Ta je opravdu nekonečná a burcuje fantazii malých stavitelů. Do večera tak vznikne Timonova zlatá pískovaná velryba, kterou obdivuje celá pláž. Bohužel si nikdo nevšiml, kam zmizel nepostradatelný červený bagr. A Timonovo noční snové dobrodružství začíná. Autorka přichází s půvabným příběhem pro začínající čtenáře, ve kterém promlouvají krátké, výstižné věty a ještě více originální, působivé ilustrace s propracovanými detaily i nastraženými vtípky. Své první prázdniny u moře si během listování vybaví snad každý čtenář, společně s tím krásným pocitem, když překonal strach nebo vytvořil svůj vlastní tajný svět.           

Ilona Komárková (1977) neboli Komára dostala svou přezdívku již v mládí a nyní se s ní prezentuje jako ilustrátorka a autorka knih pro mladší čtenáře. Dříve pracovala v divadle Minor, v knižním vydavatelství a grafickém studiu a svými ilustracemi doprovázela různorodé články v časopisech. Nyní se naplno věnuje vlastní autorské tvorbě pro děti. V roce 2020 vydala knihu Králík je taky jenom člověk, v níž králík v rodině plné dětí vtipně glosuje svůj životní příběh. Publikace byla zařazena do prestižního mezinárodního katalogu dětských knih White Ravens 2021.

A pak na mě mrkla
Ilustrátor: Ilona Komárková
64 stran
Praha, PIKOLA 2021
kniha, vázaná vazba
ISBN:978-80-242-7398-3
Věk: (5+)
Ukázka PDF
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace